Realitní služby

Historie

Realitní kancelář HORREN s.r.o. byla založena v polovině roku 1993 na základě již dřívější činnosti firmy Jaroslav Horký – Horren. V prvopočátku svého působení se naše hlavní činnost zaměřovala na uvolňování bytů v domech soukromých majitelů, pro jejich vlastní i podnikatelské potřeby. V této oblasti jsme zajišťovali a zajišťujeme komplexní služby.

S touto činností úzce souvisí prodej a koupě bytů. Z tohoto důvodu se zpočátku naše kancelář stala známá spíše jako realitní kancelář specializující se na prodej a koupi bytů všech forem vlastnictví. Posléze výše uvedená agenda přešla pod bytové oddělení, které se začalo zabývat nejen prodejem a koupí bytů, ale i pronájmy.

Z důvodů vyšších požadavků našich klientů a obchodních partnerů a neustále se zvyšujících nároků na kvalitu služeb se obory naší kanceláře začaly postupně rozšiřovat na veškeré oblasti realitní činnosti a s tím související obory.

Založilo se nové oddělení specializující se na prodej a koupě nemovitostí a pronájem nebytových prostor. V naší nabídce se nacházejí rodinné domy, chaty, pozemky a činžovní domy ve všech oblastech naší republiky. U pronájmu nebytových prostor se specializujeme pouze na Prahu. Při prodeji nemovitosti poskytujeme našim klientům kompletní služby od zajištění znaleckých posudků, popř. geodetických plánů až po úplný právní servis s daňovým poradenstvím.

V roce 1995 jsme se začali zabývat poradenstvím v oblasti privatizace bytových fondů. Nově vznikajícím vlastníkům domů poskytujeme veškeré právní služby od založení právnické osoby (formou družstva vlastníků, či s.r.o.) až po uzavření kupní smlouvy.

Další oddělení naší firmy tvoří ekonomické oddělení, které se zabývá zpracováním účetnictvím, včetně účetního a ekonomického poradenství, finančních analýz, posuzováním výdajů a nákladů z hlediska daní z příjmů fyzických a právnických osob.

Postupně se činnost naší firmy rozšířila i do oblasti investic. Naši specializovaní pracovníci se snaží v této oblasti nabídnout kompletní služby, od posouzení investičních záměrů, zpracování podnikatelského plánu až po vyřízení hypotečního úvěru.

Dále se zabýváme správou domů na základě mandátní smlouvy uzavřenou s majitelem domu.V případě zájmu klienta vedeme i účetnictví spojené se správou domu. Ve prospěch majitelů domu se snažíme řešit nájemníky – neplatiče. I v této oblasti již máme velmi bohaté zkušenosti.

Z důvodu potřeb našich klientů jsme rozšířili naše aktivity i do oblastí, které úzce souvisejí s realitní činností např. do stavebnictví. Zajišťujeme architektonické, stavební a stěhovací práce.

Mottem společnosti je „komplexnost a serióznost služeb klientům naší realitní kanceláře“.

Tato základní prezentace naší společnosti by Vám měla usnadnit rozhodnutí o eventuální spolupráci v činnostech, které zajišťuje naše realitní kancelář.

S úctou Jaroslav Horký za kancelář Horren s.r.o.